Kontakte

Dr. Ewelina Stobiecka

Partner

Read More

Łukasz Szymański

Partner

Read More

Dr. Magdalena Jaczewska–Żurek

Senior Associate

Read More

Marta Gocał

Counsel

Read More

Mateusz Ochocki

Senior Associate

Read More
Kontakte

Dr. Ewelina Stobiecka

Partner

Read More

Łukasz Szymański

Partner

Read More

Dr. Magdalena Jaczewska–Żurek

Senior Associate

Read More

Marta Gocał

Counsel

Read More

Mateusz Ochocki

Senior Associate

Read More

9. Dezember 2021

Ten lawyers join Taylor Wessing Poland

Remarkable development on the Polish legal market: 10 lawyers, all coming from Deloitte Legal, will have joined Taylor Wessing Poland by the beginning of February. Whereas four lawyers including Partner Łukasz Szymański came aboard on 1 December, a group of further lawyers including Partner Zbigniew Korba, who will head the Banking and finance practice in Warsaw, will join in the coming two months.


10 prawników dołącza do Taylor Wessing w Polsce

Znaczące wzmocnienie praktyk bankowości i finansów oraz nieruchomości 

10 prawników, wszyscy z Deloitte Legal, dołączy do warszawskiego zespołu międzynarodowej kancelarii Taylor Wessing. Dołączenie nastąpi etapami i zakończy się z początkiem lutego 2022 roku. Pierwszych czterech prawników w tym partner Łukasz Szymański dołączyło 1 grudnia, kolejna grupa w tym partner Zbigniew Korba, który stanie na czele warszawskiej praktyki bankowości i finansów, dołączy w nadchodzących dwóch miesiącach.

Większość dołączających prawników jest ekspertami w zakresie bankowości i finansów, a niektórzy specjalizują się również w prawie nieruchomości. Taylor Wessing w Polsce wzmocni więc istotnie swoją ekspertyzę w tych dwóch obszarach, stanowiących strategiczne obszary zainteresowania kancelarii, z uwagi na ich znaczący potencjał na polskim rynku.

Cieszę się, że mogę powitać Zbigniewa i wszystkich nowych prawników w Taylor Wessing. Wzmocnienie zespołu stanowi odpowiedź na potrzeby naszych klientów i jednocześnie jest wyrazem konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju Taylor Wessing w Polsce.

Ewelina Stobiecka | partner zarządzająca Taylor Wessing w Polsce

Taylor Wessing znana jest jako kancelaria obsługująca najbardziej innowacyjne podmioty na rynku. Cieszę się, że w tak szybko zmieniającym się świecie, dołączam do firmy posiadającej ambitne plany rozwoju na rynku polskim, które jestem gotów aktywnie wspierać.

Zbigniew Korba

Zarówno Zbigniew Korba, jak i Łukasz Szymański są znanymi ekspertami w zakresie bankowości i finansów. Przez ponad 20 lat Zbigniew specjalizował się w doradztwie na rzecz klientów głównie z branży finansowej i nieruchomości. Reprezentował instytucje finansowe, międzynarodowe korporacje, a także wielu krajowych i zagranicznych inwestorów zarówno w transakcjach finansowych, jak i w obszarze doradztwa regulacyjnego. Przed dołączeniem do Taylor Wessing Zbigniew był partnerem i szefem praktyki bankowości i finansów w Deloitte Legal. Pracował również w PwC Legal oraz Salans (obecnie Dentons). 

Łukasz Szymański specjalizuje się w doradztwie prawnym dla sektora usług finansowych, koncentrując się na kwestiach regulacyjnych (głównie w zakresie prawa bankowego i ubezpieczeniowego), a także reorganizacjach. Prowadził też wiele finansowań strukturyzowanych. Przed dołączeniem do Taylor Wessing pracował w kancelarii Deloitte Legal, Wardyński i Wspólnicy, K&L Gates oraz w Komisji Nadzoru Finansowego. Jako partner w zespole bankowości i finansów Łukasz będzie koncentrował się na zagadnieniach regulacyjnych dotyczących usług finansowych oraz będzie kierował praktyką ubezpieczeniową Taylor Wessing w Polsce. 

Do zespołu Taylor Wessing w grudniu dołączyli również: Counsel Marta Gocał, specjalizująca się w kwestiach regulacyjnych, nowych technologiach, a także w sprawach korporacyjnych i transakcyjnych, a jako Senior Associates: Magdalena Jaczewska oraz Mateusz Ochocki. 

Nazwiska pozostałych prawników dołączających do kancelarii Taylor Wessing zostaną podane niebawem.

W wyniku najnowszego wzmocnienia zespół Taylor Wessing w Polsce będzie liczył prawie 50 osób, w tym ponad 30 prawników.

Call To Action Arrow Image

Newsletter-Anmeldung

Wählen Sie aus unserem Angebot Ihre Interessen aus!

Jetzt abonnieren
Jetzt abonnieren

Related Insights

Bank- & Finanzrecht

Taylor Wessing advised on the sale of Ferio Legnica Shopping Centre

Available in Polish

25. Januar 2023

von mehreren Autoren

Klicken Sie hier für Details
Bank- & Finanzrecht

Taylor Wessing provided advice in connection with the financing of the acquisition of Centrum Franowo in Poznań

Available in Polish

21. September 2022

von mehreren Autoren

Klicken Sie hier für Details
warsaw city view
Warschau

Zehn Juristen schließen sich Taylor Wessing Polen an

Wesentliche Verstärkung in den Bereichen Banking & Finance und Real Estate

9. Dezember 2021

von Dr. Raimund Cancola und Dr. Ewelina Stobiecka

Klicken Sie hier für Details