Kontakte
Andrzej Mikosz

Mgr. Andrzej Mikosz

Partner

Read More
Jakub Pitera

Dr. Jakub Pitera

Partner

Read More
Kontakte
Andrzej Mikosz

Mgr. Andrzej Mikosz

Partner

Read More
Jakub Pitera

Dr. Jakub Pitera

Partner

Read More

28. März 2019

Andrzej Mikosz and team joins Taylor Wessing in Warsaw

The Capital Markets / M&A team led by Andrzej Mikosz who previously worked for K&L Gates, joins the Warsaw office of Taylor Wessing.

Do Taylor Wessing w Warszawie dołącza zespół Capital Markets / M&A kierowany przez Andrzeja Mikosza

Kierowany przez Andrzeja Mikosza zespół Capital Markets / M&A, który wcześniej pracował w kancelarii K&L Gates, dołącza do warszawskiego biura Taylor Wessing.

Z dniem 1 kwietnia 2019 roku warszawska praktyka Corporate/M&A Taylor Wessing zostanie powiększona  o zespół czterech nowych prawników. Andrzej Mikosz wraz z dr Jakubem Piterą obejmują w Taylor Wessing stanowiska partnerów. Dodatkowo dołączy do nich dwóch prawników na stanowiskach associates. Warszawskie biuro Taylor Wessing rozszerza tym samym swoją praktykę o obsługę prawną rynków kapitałowych, w tym publiczne fuzje i przejęcia oraz związane z nimi kwestie regulacyjne.  

Cieszę się z dołączenia dwóch partnerów Andrzeja Mikosza i dr Jakuba Pitery oraz ich współpracowników do zespołu Taylor Wessing w Warszawie. Jest to dla nas kolejny, bardzo ważny krok na drodze dynamicznego rozwoju kancelarii w regionie CEE. Powiększając zespół o znakomitych ekspertów w obszarze Capital Markets / M&A wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostosowując ofertę do dynamiki rynku - komentuje  dr Ewelina Stobiecka, partner zarządzający w kancelarii Taylor Wessing w Warszawie. 

Andrzej Mikosz jest doświadczonym i cenionym w branży radcą prawnym, z ogromnym doświadczeniem transakcyjnym. Był partnerem w K&L Gates od 2010 roku, wcześniej pracował dla innych międzynarodowych kancelarii, w tym w Hogan & Hartson i Lovells (obecnie Hogan Lovells) oraz Weil Gotshal & Manges.  

Pełnił również wiele funkcji publicznych. Był Ministrem Skarbu Państwa, członkiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz doradcą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw giełd towarowych oraz domów składowych. W związku z rolą, jaką kierowany przez niego zespół odegrał w odzyskaniu przez Skarb Państwa RP kontroli nad PZU SA, został w 2015 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  

W swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami fuzji i przejęć, rynków kapitałowych oraz prawa spółek. Jest autorem publikacji dotyczących prawa spółek, problemów rynku kapitałowego oraz problematyki ładu korporacyjnego.  

Dr Jakub Pitera posiada wieloletnie doświadczenie jako radca prawny. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz otrzymał stopień doktora w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.  

Od 2011 roku pracował dla K&L Gates w Warszawie, wcześniej zaś w renomowanych polskich kancelariach prawnych. Prowadził również zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz był asystentem w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego (obecnie Akademia Leona półek, fuzje i przejęcia, w tym również instytucji finansowych i rynków kapitałowych. Specjalizuje się w przygotowywaniu IPO oraz zagadnieniach związanych z obrotem papierami wartościowymi i funduszami inwestycyjnymi. Posiada znaczące doświadczenie w procesach restrukturyzacji kapitałowych polskich oraz zagranicznych holdingów.  

Taylor Wessing tworzy międzynarodową platformę doskonale dostosowaną do potrzeb polskiego rynku. Nasz zespół przystępuje do warszawskiego biura Taylor Wessing w momencie, gdy kancelaria ta podjęła strategiczną decyzję dotyczącą ekspansji na polskim rynku. Możliwość uczestniczenia w tej ekspansji jest dla nas dużym wyzwaniem i wielką szansą – mówi Andrzej Mikosz. 

Dr Raimund Cancola, Partner zarządzający Taylor Wessing CEE, Członek Taylor Wessing Global Board podsumowuje: "Dołączenie zespołu renomowanych ekspertów jest zgodne ze strategią Taylor Wessing, polegającą na wzmocnieniu międzynarodowych możliwości w dziedzinie publicznych fuzji i przejęć, rynków kapitałowych oraz związanymi z tym kwestiami regulacyjnymi. "

Call To Action Arrow Image

Newsletter-Anmeldung

Wählen Sie aus unserem Angebot Ihre Interessen aus!

Jetzt abonnieren
Jetzt abonnieren

Related Insights

pen close up
Gesellschaftsrecht/ M&A & Kapitalmärkte

Taylor Wessing advised the MLP Group on the issue of E series stocks with a value of PLN 123 million

Available in Polish

2. Juni 2021

von mehreren Autoren

Klicken Sie hier für Details
round table with chairs view from above
Gesellschaftsrecht/ M&A & Kapitalmärkte

Advising the MLP Group on stock issuance

11. Dezember 2020

von mehreren Autoren

Klicken Sie hier für Details
pen close up
Gesellschaftsrecht/ M&A & Kapitalmärkte

Taylor Wessing advised MLP Group on the next bond issue

26. November 2020

von mehreren Autoren

Klicken Sie hier für Details