Contacts
Andrzej Mikosz

Andrzej Mikosz

Partner

Read More
Jakub Pitera

Jakub Pitera

Partner

Read More
Contacts
Andrzej Mikosz

Andrzej Mikosz

Partner

Read More
Jakub Pitera

Jakub Pitera

Partner

Read More

28 March 2019

Andrzej Mikosz and team joins Taylor Wessing in Warsaw

The Capital Markets / M&A team led by Andrzej Mikosz who previously worked for K&L Gates, joins the Warsaw office of Taylor Wessing.

Do Taylor Wessing w Warszawie dołącza zespół Capital Markets / M&A kierowany przez Andrzeja Mikosza

Kierowany przez Andrzeja Mikosza zespół Capital Markets / M&A, który wcześniej pracował w kancelarii K&L Gates, dołącza do warszawskiego biura Taylor Wessing.

Z dniem 1 kwietnia 2019 roku warszawska praktyka Corporate/M&A Taylor Wessing zostanie powiększona  o zespół czterech nowych prawników. Andrzej Mikosz wraz z dr Jakubem Piterą obejmują w Taylor Wessing stanowiska partnerów. Dodatkowo dołączy do nich dwóch prawników na stanowiskach associates. Warszawskie biuro Taylor Wessing rozszerza tym samym swoją praktykę o obsługę prawną rynków kapitałowych, w tym publiczne fuzje i przejęcia oraz związane z nimi kwestie regulacyjne.  

Cieszę się z dołączenia dwóch partnerów Andrzeja Mikosza i dr Jakuba Pitery oraz ich współpracowników do zespołu Taylor Wessing w Warszawie. Jest to dla nas kolejny, bardzo ważny krok na drodze dynamicznego rozwoju kancelarii w regionie CEE. Powiększając zespół o znakomitych ekspertów w obszarze Capital Markets / M&A wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostosowując ofertę do dynamiki rynku - komentuje  dr Ewelina Stobiecka, partner zarządzający w kancelarii Taylor Wessing w Warszawie. 

Andrzej Mikosz jest doświadczonym i cenionym w branży radcą prawnym, z ogromnym doświadczeniem transakcyjnym. Był partnerem w K&L Gates od 2010 roku, wcześniej pracował dla innych międzynarodowych kancelarii, w tym w Hogan & Hartson i Lovells (obecnie Hogan Lovells) oraz Weil Gotshal & Manges.  

Pełnił również wiele funkcji publicznych. Był Ministrem Skarbu Państwa, członkiem Komisji Papierów Wartościowych i Giełd oraz doradcą Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do spraw giełd towarowych oraz domów składowych. W związku z rolą, jaką kierowany przez niego zespół odegrał w odzyskaniu przez Skarb Państwa RP kontroli nad PZU SA, został w 2015 roku odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.  

W swojej praktyce zawodowej zajmuje się zagadnieniami fuzji i przejęć, rynków kapitałowych oraz prawa spółek. Jest autorem publikacji dotyczących prawa spółek, problemów rynku kapitałowego oraz problematyki ładu korporacyjnego.  

Dr Jakub Pitera posiada wieloletnie doświadczenie jako radca prawny. Ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Warszawskim oraz otrzymał stopień doktora w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.  

Od 2011 roku pracował dla K&L Gates w Warszawie, wcześniej zaś w renomowanych polskich kancelariach prawnych. Prowadził również zajęcia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz był asystentem w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego (obecnie Akademia Leona półek, fuzje i przejęcia, w tym również instytucji finansowych i rynków kapitałowych. Specjalizuje się w przygotowywaniu IPO oraz zagadnieniach związanych z obrotem papierami wartościowymi i funduszami inwestycyjnymi. Posiada znaczące doświadczenie w procesach restrukturyzacji kapitałowych polskich oraz zagranicznych holdingów.  

Taylor Wessing tworzy międzynarodową platformę doskonale dostosowaną do potrzeb polskiego rynku. Nasz zespół przystępuje do warszawskiego biura Taylor Wessing w momencie, gdy kancelaria ta podjęła strategiczną decyzję dotyczącą ekspansji na polskim rynku. Możliwość uczestniczenia w tej ekspansji jest dla nas dużym wyzwaniem i wielką szansą – mówi Andrzej Mikosz. 

Dr Raimund Cancola, Partner zarządzający Taylor Wessing CEE, Członek Taylor Wessing Global Board podsumowuje: "Dołączenie zespołu renomowanych ekspertów jest zgodne ze strategią Taylor Wessing, polegającą na wzmocnieniu międzynarodowych możliwości w dziedzinie publicznych fuzji i przejęć, rynków kapitałowych oraz związanymi z tym kwestiami regulacyjnymi. "

Call To Action Arrow Image

Latest insights in your inbox

Subscribe to newsletters on topics relevant to you.

Subscribe
Subscribe

Related Insights

Highrise office buildings facade
Corporate/M&A & capital markets

Taylor Wessing advised on the merger between TFI PZU S.A. and TFI Energia S.A.

Available in Polish

22 November 2022

by multiple authors

Click here to find out more
Inside the Office Building
Poland

Taylor Wessing advised MLP Group on bond issue

Availaible in Polish

1 August 2022

by multiple authors

Click here to find out more
Skyscrapers in the city of London
Corporate/M&A & capital markets

Taylor Wessing advises Hauck & Aufhäuser and mBank on voluntary public exchange offer of Vita 34 AG to the shareholders of Polish PBKM

Taylor Wessing advises Hauck & Aufhäuser and mBank on voluntary public exchange offer of Vita 34 AG to the shareholders of Polish PBKM

29 November 2021

by multiple authors

Click here to find out more