10. Mai 2021

Fiasko so SuperLigou očami právnika

  • 24:00 min.
Mehr
Autoren

Mgr. Tomáš Grell, LL.M.

Senior Associate

Read More

Kristína Kešnerová

Associate

Read More
Autoren

Mgr. Tomáš Grell, LL.M.

Senior Associate

Read More

Kristína Kešnerová

Associate

Read More

Právo hospodárskej súťaže primárne upravuje konkurenčné správanie podnikateľov. Už menej sa však hovorí o tom, ako sa súťažné právo týka športovcov, ich združení a športových klubov.

Projekt SuperLigy mal zmeniť klubový futbal v Európe na nepoznanie. Väčšine futbalových klubov na starom kontinente mal zničiť sen o tom, že jedného dňa môžu vystúpiť na futbalový piedestál. Dvanástke najelitnejších klubov z Anglicka, Španielska a Talianska mal naopak priniesť vyššie príjmy a istotu, že nebudú môcť vypadnúť, nech by ich športové výkony boli akokoľvek mizerné.

Ostrá kritika zo strany fanúšikov, trénerov, hráčov, či dokonca politikov nakoniec zapríčinila, že sa projekt SuperLigy zrejme v dohľadnej dobe nezrealizuje. Vidina alternatívnej európskej klubovej futbalovej súťaže, ktorá by priamo konkurovala prestížnej Lige Majstrov, však predstaviteľom UEFA nedá spávať už viac ako dve desaťročia a nemožno očakávať, že nedávne fiasko ju navždy rozptýli. Je preto viac než aktuálne zaoberať sa tým, či by takáto alternatívna súťaž vôbec bola v súlade s platnou právnou úpravou a aké ďalšie právne otázky by vyvolávala.

V novom podcaste sa jednotlivými aspektami športového a súťažného práva v kontexte SuperLigy zaoberá advokát z Taylor Wessing, Tomáš Grell. 

Zurück

Podcast Übersicht

Zurück zur Podcast Hub Übersicht