7 March 2019

Taylor Wessing expands in Warsaw

In order to support the further intensive development of the office in Poland, Taylor Wessing has expanded its team by two additional lawyers.

Please welcome Krzysztof Borżoł and Dominika Mazur to our team


Taylor Wessing powiększył zespół prawników

W związku z intensywnym rozwojem biura w Polsce kancelaria Taylor Wessing powiększyła zespół o dwóch prawników.

Proszę powitać w naszym zespole Krzysztof Borżoł i Dominika Mazur.

Krzysztof Borżoł jest adwokatem, posiadającym wieloletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych korporacjach. Wiedzę zdobywał przy największych projektach prowadzonych na rynku polskim. W warszawskim biurze Taylor Wessing objął funkcję Senior Associate w dziale Competition, EU & Trade team. 

Krzysztof Borżoł jest ekspertem z dziedziny prawa konkurencji. Specjalizuje się  w tworzeniu sieci i kanałów sprzedaży, porozumień dystrybucyjnych oraz handlu  e-commerce. Uczestniczył przy wielu fuzjach w zakresie uzyskania zgody na koncentrację przed Prezesem Urzędu Konkurencji i Konsumentów. Posiada również doświadczenie przy doradztwie prawnym z dziedziny telekomunikacji, nowych technologii oraz branży FMCG. Jest współautorem książek - praktycznych przewodników dla biznesu, a także wielu publikacji z pogranicza biznesu i prawa w prasie branżowej i mediach ogólnopolskich. 

Dominika Mazur jest radcą prawnym, w Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie objęła stanowisko Senior Associate w dziale Corporate, M&A and Capital Markets. Dominika Mazur specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa handlowego, transakcjach M&A oraz projektach restukturyzacyjnych. Doradzała przy wielu projektach nakierowanych na reorganizację przedsiębiorstw, w szczególności obejmujących podziały, połączenia i przekształcenia spółek oraz wydzielenie aktywów. Prowadziła i koordynowała liczne badania due diligence w ramach praktyki fuzji i przejęć.  

Jest uznanym ekspertem w dziedzinie doradztwa korporacyjnego dla międzynarodowych podmiotów gospodarczych inwestujących w Polsce oraz podmiotów już obecnych na polskim rynku. Angażuje się również w zagadnienia związane z cyfryzacją i digitalizacją obrotu prawnego,  w szczególności wykorzystanie AI oraz podpisu elektronicznego. 

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym, które zdobywała w kancelariach prawnych oraz międzynarodowej firmie konsultingowej. Doradza klientom w języku angielskim oraz niemieckim. 

Call To Action Arrow Image

Latest insights in your inbox

Subscribe to newsletters on topics relevant to you.

Subscribe
Subscribe

Related Insights

high rise residential apartment facade
Banking & finance

Taylor Wessing advised on an innovative PLN 1.65 billion "Sustainability Linked Loan" financing formula

20 April 2023

by multiple authors

Click here to find out more
Multicolored credit cards close-up
Banking & finance

Taylor Wessing advised on the sale of Ferio Legnica Shopping Centre

Available in Polish

25 January 2023

by multiple authors

Click here to find out more
Highrise office buildings facade
Corporate/M&A & capital markets

Taylor Wessing advised on the merger between TFI PZU S.A. and TFI Energia S.A.

Available in Polish

22 November 2022

by multiple authors

Click here to find out more