7 mars 2019

Taylor Wessing expands in Warsaw

In order to support the further intensive development of the office in Poland, Taylor Wessing has expanded its team by two additional lawyers.

Please welcome Krzysztof Borżoł and Dominika Mazur to our team


Taylor Wessing powiększył zespół prawników

W związku z intensywnym rozwojem biura w Polsce kancelaria Taylor Wessing powiększyła zespół o dwóch prawników.

Proszę powitać w naszym zespole Krzysztof Borżoł i Dominika Mazur.

Krzysztof Borżoł jest adwokatem, posiadającym wieloletnie doświadczenie zdobyte w międzynarodowych korporacjach. Wiedzę zdobywał przy największych projektach prowadzonych na rynku polskim. W warszawskim biurze Taylor Wessing objął funkcję Senior Associate w dziale Competition, EU & Trade team. 

Krzysztof Borżoł jest ekspertem z dziedziny prawa konkurencji. Specjalizuje się  w tworzeniu sieci i kanałów sprzedaży, porozumień dystrybucyjnych oraz handlu  e-commerce. Uczestniczył przy wielu fuzjach w zakresie uzyskania zgody na koncentrację przed Prezesem Urzędu Konkurencji i Konsumentów. Posiada również doświadczenie przy doradztwie prawnym z dziedziny telekomunikacji, nowych technologii oraz branży FMCG. Jest współautorem książek - praktycznych przewodników dla biznesu, a także wielu publikacji z pogranicza biznesu i prawa w prasie branżowej i mediach ogólnopolskich. 

Dominika Mazur jest radcą prawnym, w Kancelarii Taylor Wessing w Warszawie objęła stanowisko Senior Associate w dziale Corporate, M&A and Capital Markets. Dominika Mazur specjalizuje się w doradztwie z zakresu prawa handlowego, transakcjach M&A oraz projektach restukturyzacyjnych. Doradzała przy wielu projektach nakierowanych na reorganizację przedsiębiorstw, w szczególności obejmujących podziały, połączenia i przekształcenia spółek oraz wydzielenie aktywów. Prowadziła i koordynowała liczne badania due diligence w ramach praktyki fuzji i przejęć.  

Jest uznanym ekspertem w dziedzinie doradztwa korporacyjnego dla międzynarodowych podmiotów gospodarczych inwestujących w Polsce oraz podmiotów już obecnych na polskim rynku. Angażuje się również w zagadnienia związane z cyfryzacją i digitalizacją obrotu prawnego,  w szczególności wykorzystanie AI oraz podpisu elektronicznego. 

Posiada ponad 15-letnie doświadczenie w doradztwie prawnym, które zdobywała w kancelariach prawnych oraz międzynarodowej firmie konsultingowej. Doradza klientom w języku angielskim oraz niemieckim. 

Call To Action Arrow Image

Latest insights in your inbox

Subscribe to newsletters on topics relevant to you.

Subscribe
Subscribe

Related Insights

Fusions et acquisitions d’entreprises et marchés financiers internationaux

We advised MLP Group on the next bond issue

Available in Polish

23 novembre 2021

par plusieurs auteurs

Cliquer ici pour en savoir plus
birds flying
Concurrence, UE & commerce

Dr hab. Konrad Kohutek attained the title of professor of legal sciences

Available in Polish

6 juillet 2021

par prof. Konrad Kohutek, Ph.D. habil.

Cliquer ici pour en savoir plus
pen close up
Fusions et acquisitions d’entreprises et marchés financiers internationaux

Taylor Wessing advised the MLP Group on the issue of E series stocks with a value of PLN 123 million

Available in Polish

2 juin 2021

par plusieurs auteurs

Cliquer ici pour en savoir plus