Micro and Headphones

18 February 2021

Bude očkovanie proti Covid-19 povinné?

  • 29:10 min.
More
Authors

Radovan Pala, Ph.D., LL.M.

Partner

Read More

Andrea Čupel'ová

Partner

Read More

Kristína Kešnerová

Associate

Read More
Authors

Radovan Pala, Ph.D., LL.M.

Partner

Read More

Andrea Čupel'ová

Partner

Read More

Kristína Kešnerová

Associate

Read More

O chvíľu to bude rok od kedy sme začali na Slovensku prijímať protipandemické opatrenia a málokto by vtedy čakal, že ten povestný „návrat do normálu“ potrvá tak dlho. Rýchlo sa ukázalo, že jedinou možnosťou ako tento návrat zrealizovať bude vyvinutie vakcíny.

Už prvé správy o úspechoch testovania vakcín proti ochoreniu Covid-19 preto prirodzene mnohým vliali nádej na porazenie pandémie, ale nedá sa povedať, že by bolo nadšenie z vakcíny jednohlasné. Hoci je vakcinácia historicky najúčinnejší prostriedok prevencie infekčných ochorení, často sa viac pozornosť ľudí upriamuje na jej riziká ako na benefity, a tiež je vďačným terčom konšpirátorov.

Vzhľadom na význam vakcinácie pre verejné zdravie je otázka očkovania, najmä teda toho povinného, nielen dôležitou zdravotníckou a spoločenskou témou, ale má aj výrazný právny rozmer. Prinášame vám preto rozhovor s partnerom TaylorWessing Radovanom Palom a advokátkou Andreou Čupeľovou o tom či je možné zaviesť povinné očkovanie proti ochoreniu Covid-19, na akom právnom základe - a či je to vôbec dobrý nápad. Zaoberať sa budeme tiež významom očkovania pre zamestnávateľov a povinnosťami, ktoré majú v tomto smere vo vzťahu k zamestnancom.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sme žiaľ nemohli podcast nahrávať v štúdiu, preto sa vám ospravedlňujeme za zhoršenú kvalitu zvuku a dúfame, že vás neodradí od počúvania.

Return to

home

Go to Podcast Hub main hub