Legal Spotlight

Polish language audio: In a series of podcasts on cyber security, our experts take on the role of guides through the virtual world helping listeners to remain ahead of cyber threats. To know where the current dangers are without reading endless pages, just sit back, relax and listen.

Sprawdź i posłuchaj jak najnowsze trendy zmieniają sytuację prawną i wpływają na przedsiębiorców nie tylko w Polsce. Podcast kancelarii Taylor Wessing Polska skupia się na najistotniejszych problemach współczesnego prawa. W pierwszym sezonie nasi eksperci skupią się na cyberbezpieczeństwie, ochronie danych oraz kradzieży tożsamości. Serdecznie zapraszamy na sezon pierwszy Legal Spotlight "Cyberbezpieczeństwo"!

Filter by:
Governing Laws
Sector
Sub-sector
Service
Sub-service
Hot Topics

Data protection & cyber

Cyberbezpieczeństwo I Bezpieczeństwo cyfrowe w dobie digitalizacji

Cyberbezpieczeństwo I Bezpieczeństwo cyfrowe w dobie digitalizacji 

13 July 2023

View episode View episode

Data protection & cyber

Cyberbezpieczeństwo | Sztuczna Inteligencja na straży cyberbezpieczeństwa

Dlaczego Sztuczna Inteligencja nagle stała się tak popularna? Czy może ona odgrywać istotną rolę w zakresie cyberbezpieczeństwa? Czy powinniśmy mieć jakieś obawy z tym związane? Na jakie regulacje prawne warto zwrócić uwagę?

Na te i inne pytania odpowiadamy już w czwartym odcinku naszego podcastu! W rozmowie biorą udział nasze Associate Monika Gac oraz Kalina Skwiecińska, ekspertki z zakresu IP i IT law.

30 March 2023

27:38 min.

View episode View episode

Data protection & cyber

Cyberbezpieczeństwo I Cyberatak w zakładzie pracy

Jak wygląda bezpieczne cyfrowo środowisko pracy? Kto ponosi odpowiedzialność za cyberatak? Jak pracodawca powinien przygotować pracownika na ewentualne zagrożenie? Na te i inne pytania odpowiadamy w kolejnym odcinku naszego podcastu, w którym udział wzięli Przemysław Walasek, partner odpowiedzialny za naszą praktykę nowych technologii oraz Krystian Stanasiuk, partner kierujący naszą praktyką prawa pracy.

26 January 2023

27:37 min.

View episode View episode

Data protection & cyber

Cyberbezpieczeństwo I Prawne aspekty zapłaty okupu

Jak zareagować na żądanie okupu w razie cyberataku? Czy warto płacić i czy zapłata zawsze wiąże się z odzyskaniem utraconych danych? Jakie mogą być konsekwencje prawne takiej decyzji? Na te i inne pytania odpowiemy już w drugim odcinku naszego podcastu. Podcast poprowadzi Counsel Marta Gocał i Senior Associate Bartosz Świdrak.

15 November 2022

22:24 min.

View episode View episode