联系方式
Erwin Hanslik

Erwin Hanslik, MRICS

合伙人

Read More
Marek Strádal

Marek Strádal

高级律师

Read More
联系方式
Erwin Hanslik

Erwin Hanslik, MRICS

合伙人

Read More
Marek Strádal

Marek Strádal

高级律师

Read More

2020年1月20日

Marek Strádal joins Taylor Wessing Prague

Following the latest joining of Partner Jakub Adam, Taylor Wessing Czech Republic is pleased to welcome Senior Associate Marek Strádal to the Real Estate team. Marek Strádal has extensive experience in advising co-working service providers and handling a wide range of commercial leases. He has represented various multinational companies in negotiating leases, particularly in Prague office projects.


K Taylor Wessing se připojuje advokát Marek Strádal

Advokátní kancelář Taylor Wessing Česká republika přivítala v lednu do svého týmu již druhého advokáta. Je jím Marek Strádal. Připojuje se k týmu Real Estate a bude úzce spolupracovat se stávajícími partnery. Strádal má zkušenosti v poradenství poskytovatelům co-workingových služeb a při vyjednávání široké škály komerčních nájmů. Zastupoval řadu nadnárodních korporací při vyjednávání nájemních smluv pro potřeby lokálních zastoupení a poboček, zejména pak v pražských kancelářských projektech.

Erwin Hanslik, vedoucí partner advokátní kanceláře Taylor Wessing Česká republika k tomu uvádí: „Pan kolega Strádal má významné zkušenosti v oblasti zastupování globálních skupin při relokaci kancelářských či výrobních prostor, především při ukončení stávající nájemní smlouvy, vyjednání nové nájemní smlouvy a zajištění výstavby či úpravy nových prostor na klíč. A v minulosti zastupoval různé developerské skupiny či spolupracoval při přípravě vzorové nájemní dokumentace pro nově budované obchodní centrum, včetně následného vyjednávání nájemních smluv s jednotlivými nájemci. Jsou to znalosti, které jsou v našem týmu ceněné, a my jsme rádi, že u nás je bude moci také plně využít.”

Strádal v minulosti také zastupoval klienty před správními soudy ve věcech územního plánování a stavebních povolení, ať už při obhajování vydaných rozhodnutí či namítání jejich nezákonnosti. Účastnil se rozmanitých nemovitostních transakcí a řešil komplexní právní poradenství mezinárodní skupině provozující obchodní centrum v Praze. Advokát má ale také zkušenosti v segmentu Energy Regulatory & Renewable Energy Sources, kdy pro významné komoditní obchodníky zajišťoval příslušné licence či pasportizaci zahraničních licencí v oblasti obchodu s plynem a obchodu s elektřinou, a to včetně souvisejících povolení. Je také spoluautorem kapitoly ohledně České republiky v publikaci vydané Oxford University Press s názvem Legal Aspects of EU Energy Regulation (2016).

Strádal vystudoval právo na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získal v roce 2009 titul Mgr. Jako koncipient nastoupil v roce 2009 do advokátní kanceláře Wolf Theiss v Praze, kde působil až do roku 2011. Poté získával devět let praxi v advokátní kanceláři DLA Piper v Praze. V době studia, v rámci studentského programu ERASMUS, ověřoval své znalosti také na právnické fakultě Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität v Bonnu. V rámci své profese plynně hovoří anglicky a německy. Je členem České advokátní komory od roku 2014.

Call To Action Arrow Image

Latest insights in your inbox

Subscribe to newsletters on topics relevant to you.

Subscribe
Subscribe

Related Insights

房地产与建筑业

Advising UBM Development on the sale of a holiday resort

Available in Czech

2021年9月9日

作者

点击此处了解更多
hand holding blue paper airplane
捷克共和国

Legal 500 once again ranks Taylor Wessing Czech Republic

Available in Czech

2021年4月29日

作者

点击此处了解更多
office building
房地产与建筑业

Advising buyer in acquisition of City Park Hostivař

2021年1月14日

作者

点击此处了解更多